Masaż relaksacyjny

W ofercie naszego gabinetu znajduje się masaż relaksacyjny, który stanowi ukojenie w stanach zmęczenia fizycznego oraz umysłowego. Prowadzony w spokojnej atmosferze, uspokaja organizm, powodując wyciszenie i oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Na co najbardziej wpływa masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny nie tylko wprowadza w stan relaksu, ale również korzystnie wpływa na cały organizm. W jaki sposób?

  • Niwelując ból fizyczny (na przykład po długotrwałym wysiłku);
  • przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej, prowadzi do jej redukcji;
  • zmniejszając poziom stresu;
  • polepszając krążenie krwi i limfy.

W naszym gabinecie w Krośnie wykonujemy masaż relaksacyjny pleców, twarzy i dłoni. Oferujemy także masaż zimnymi kamieniami. Jeżeli odczuwają Państwo ból którejkolwiek z tych części ciała albo zwyczajnie chcą pozbyć się napięcia, masaż relaksacyjny będzie najlepszym wyborem.

Techniki masażu relaksacyjnego

Podczas wykonywania masażu relaksacyjnego można korzystać z różnych technik. Najpopularniejsze z nich to:

  • głaskanie – powoli wprowadza klienta w stan relaksu na początku masażu oraz uspokaja na końcu; wyróżniamy głaskanie podłużne i koliste;
  • ugniatanie – poprawia ukrwienie tkanek;
  • delikatne rozcieranie – redukuje obrzęki;
  • oklepywanie całą dłonią lub jedynie jej kantem – pobudza ukrwienie.

Wszystkie ruchy masażysta wykonuje spokojnie i powoli, aby jak najlepiej odprężyć klienta i zredukować jego napięcie mięśniowo-nerwowe.

 

Masaż relaksacyjny Krosno

Kto powinien zdecydować się na masaż relaksacyjny?

Mimo że masaże relaksacyjne pozytywnie wpływają na większość osób, w szczególności poleca się je tym, którzy mają problemy z bezsennością, chronicznym zmęczeniem, a także zmagają się z napięciem mięśniowo-nerwowym czy wysokim poziomem stresu. Masaż relaksacyjny nie jest zabiegiem leczniczym, dlatego, aby go wykonać, nie potrzeba żadnego skierowania.

Jak w przypadku innych zabiegów, również masaże relaksacyjne, mają przeciwwskazania do ich wykonywania. Ciąża, nowotwór, choroby krążenia – wówczas masaż może być szkodliwy. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze należy najpierw skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli szukają Państwo wewnętrznego uspokojenia i sposobu na pozbycie się stresów dnia codziennego, masaż relaksacyjny jest dla Państwa idealny. Niech rozkoszują się Państwo chwilami wyciszenia podczas masażu relaksacyjnego w Nat-Med Krosno. Już dziś warto pozwolić sobie przenieść się w świat odprężenia.