Masaż limfatyczny

Znajdujący się w ofercie naszego gabinetu masaż limfatyczny oceniany jest przez klientów jako jeden z najprzyjemniejszych zabiegów. Jednak działanie relaksacyjne to tylko dopełnienie jego wpływu na krążenie krwi, limfy i płynów tkankowych.

Na co najbardziej wpływa masaż limfatyczny?

  • Ujędrnia i odżywia skórę;
  • likwiduje obrzęki;
  • zapobiega powstawaniu żylaków;
  • pomaga pozbyć się cellulitu;
  • umożliwia detoksykację organizmu;
  • łagodzi ból zatok.

Technika masażu limfatycznego

W przeciwieństwie do innych masaży wykonuje się go wolniej, bardziej stanowczo oraz stosunkowo delikatnie, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Nie masuje się węzłów chłonnych, lecz wszelkie ruchy kieruje się w ich kierunku lub wzdłuż naczyń limfatycznych. Poprzez uciskanie i pocieranie skóry dąży się do przepchnięcia nagromadzonego płynu tkankowego, czyli usprawnienia przepływu limfy w układzie limfatycznym. To właśnie jej zastój powoduje obrzęki w różnych częściach ciała. Co więcej, podczas masażu usunięte zostają toksyny z komórek skóry, która staje się jędrniejsza oraz bardziej elastyczna.

Masaż limfatyczny Krosno

Rodzaje masażu limfatycznego

Masaż limfatyczny może być wykonywany na praktycznie każdej części ciała, jednak najczęściej klienci decydują się na:

  • masaż limfatyczny nóg – polega na głaskaniu nóg całą powierzchnią dłoni, a następnie ugniataniu i masowaniu; zaleca się go kobietom po ciąży, chodzącym na szpilkach czy osobom cierpiącym na zespół ciężkich nóg, a więc zmagającym się z opuchlizną i nabrzmieniem tej części ciała; co więcej, wspomagając krążenie limfy, zapobiegając gromadzeniu się wody w tkankach, pomaga zredukować cellulit, a także przeciwdziała powstawaniu żylaków;
  • masaż limfatyczny twarzy i szyi – odżywia i wygładza cerę, redukuje opuchliznę oczu oraz świetnie sprawdza się w przypadku bólu zatok; wspomaga także wchłanianie kosmetyków przez skórę.

Kto powinien zdecydować się na masaż limfatyczny?

Techniką masażu limfatycznego powinny w szczególności zainteresować się osoby mające problemy z obrzękami zapalnymi i zastoinowymi. Jest idealny dla osób zmagających się z zespołem ciężkich nóg, żylakami, cellulitem, otyłością, chorobami stawów czy po prostu problemami z krążeniem. Nie powinny z niego korzystać osoby cierpiące na choroby nowotworowe, zakrzepicę żył głębokich, zapalenie naczyń chłonnych, gruźlicę, padaczkę, niewydolność nerek, wątroby i serca, a także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Wykonywany w naszym gabinecie w Krośnie masaż limfatyczny bardzo korzystnie wpływa na cały organizm. Ponieważ jest to zabieg naturalny, jego częste wykonywanie nie odbija się negatywnie na stanie zdrowia klienta i może być często stosowany.