Masaż leczniczy

Do masaży leczniczych zaliczamy wszelkie zabiegi, których głównym zadaniem jest leczenie chorób, zmniejszanie nasilenia nieprzyjemnych objawów, a także zapobieganie ich występowania.

Na co najbardziej wpływa masaż leczniczy?

  • Łagodzi ból i napięcie mięśni;
  • łagodzi ból głowy;
  • łagodzi ból lędźwiowo-krzyżowy;
  • odpręża, dzięki czemu zwalcza stres.

Techniki masażu leczniczego

Masaż leczniczy powinien być wykonywany wyłącznie w profesjonalnym gabinecie przez wykwalifikowanego specjalistę, który dokładnie wie, w jaki sposób pomóc klientowi. Bardzo łatwo jest komuś zaszkodzić, dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy masażysta ma odpowiednie kompetencje. Masaż leczniczy ma rozluźnić mięśnie oraz złagodzić napięcie psychiczne, a dokonuje się tego poprzez:

  • Głaskanie – początek i zakończenie każdego masażu;
  • rozcieranie – obniża napięcie mięśni, likwiduje obrzęki;
  • ugniatanie – poprzez unoszenie i uciskanie tkanki mięśniowej pobudza się krążenie krwi;
  • wałkowanie;
  • oklepywanie – może być wykonywane krawędzią dłoni lub dłonią ułożoną w kształt łyżki; w pierwszym przypadku klient czuje mocniejsze ruchy na swoim ciele.

Masaż powinien być odczuwany jako “przyjemny ból”. W przeciwnym wypadku dojdzie do napięcia mięśni, co nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów.

Masaż leczniczy kręgosłupa Krosno

Kto powinien zdecydować się na masaż leczniczy?

Ten rodzaj masażu jest dedykowany osobom zmagającym się z różnego rodzaju problemami kręgosłupa, takimi jak wada postawy, zwyrodnienia, przeciążenie czy bóle spowodowane siedzącym trybem życia. Masaż leczniczy świetnie redukuje napięcia mięśniowe mające swoje źródło w stresowych sytuacjach. Korzystają z niego osoby czasowo unieruchomione, dla których masaż jest sposobem na pobudzenie krążenia krwi oraz zapobiegnięcie tworzenia się odleżyn. Stosowany jest także jako część terapii po wszelkiego rodzaju złamaniach, zwichnięciach, skręceniach czy uszkodzeniu mięśni i stawów. Leczniczy masaż stóp zaleca się osobom cierpiącym na bezsenność, migrenę, zapalenia stawów czy rwę kulszową.

Tak jak w przypadku innych masaży, wszelkie zmiany skórne, rany, nowotwory, zmiany zakrzepowe, gorączka, stan pozawałowy, choroby bakteryjne, pasożytnicze czy wirusowe stanowią bezwzględny zakaz korzystania z usług masażysty.

W Nat-Med każdego dnia dbamy o to, żeby klienci zmagający się z bólami kręgosłupa i dochodzący do siebie po doznaniu poważniejszych urazów ponownie mogli cieszyć się z odprężenia, a także poprawienia postawy ciała – jaką niewątpliwie daje masaż leczniczy.