Masaż klasyczny

Codzienny pośpiech i stres niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu psychicznym oraz fizycznym. Stale towarzyszące nam napięcie prowadzi do chronicznego zmęczenia oraz ogólnego osłabienia organizmu. Wpływa także źle na urodę i naszą kondycję. Prawdziwą ulgę może przynieść masaż klasyczny. Poznaj jego zalety oraz dowiedz się, czemu warto odwiedzić nasze Centrum w Krośnie.

Podaruj sobie chwilę relaksu – masaż klasyczny

Masaż może działać zbawiennie na wszystkie sfery człowieka. W masażu klasycznym możemy wyróżnić ogólny oraz częściowy – poświęcony poszczególnym partiom ciała. Należy pamiętać o tym, że prawie wszystkie tkanki i narządy są unerwione. Wykonując masaż, pobudza się komórki nerwowe przy pomocy odpowiedniego nacisku oraz w zależności od długości trwania zabiegu. Rezultaty mogą czasem przejść nasze oczekiwania. Apatia, ociężałość, brak energii czy ból odczuwany w określonych partiach ciała może prowadzić do ogromnego dyskomfortu. Natychmiastowe rozluźnienie mięśni jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę samopoczucia.

Zalety masażu klasycznego

Proponowany zabieg jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji, ale służy także codziennej pielęgnacji. Dobrze wpływa na kilka sfer naszego ciała:

  1. Układ krwionośny

Pełni istotne funkcje dla zdrowia funkcje: odżywczą, oddechową, regulacyjną i termoregulacyjną, które polegają na dostarczaniu krwi przenoszącej tlen do wszystkich komórek, rozprowadzaniu hormonów, odprowadzaniu produktów przemiany materii do układu wydalniczego i utrzymywaniu stałej temperatury ciała. Zabieg przyspiesza cyrkulację krwi. To z kolei poprawia działanie układu oddechowego.

2. Układ nerwowy

Przede wszystkim masaż wpływa korzystnie na naczynia krwionośne, a lepsze ukrwienie organów zapewnia właściwy przebieg procesów metabolicznych. Stymuluje również przewodnictwo nerwowe. Oddziałuje na układ autonomiczny, doprowadza do wyrównania układu sympatycznego i parasympatycznego. Jest też doskonałą metodą terapii przy problemach z kręgosłupem.

3. Układ kostny

Regularnie przeprowadzany zabieg może zwiększyć spoistość, objętość oraz ciężar kości. Wzmacnia wiązania okołostawowe i sprawia, że ogólnie poprawia ruchomość stawów.

Pozostałe zalety zabiegu to:

  • ułatwienie krążenia produktów odżywczych
  • poprawa jędrności elastyczności skóry
  • zapobieganie zwyrodnieniom w tkance chrzęstnej.

 

Masaż klasyczny Krosno

Czemu warto?

Masaż klasyczny w zasadzie jest odpowiedni dla każdego, kto chciałby się zrelaksować lub poprawić kondycję mięśni i stawów. Działa tonizująco o specjalne olejki dodatkowo nawilżą i odżywią suchą skórę. Warto odwiedzić nasze Centrum w Krośnie i oddać się w ręce profesjonalistów. Tylko fachowo wykonany masaż jest bezpieczny.