Masaż – akupresura stóp

Jednym z zabiegów, który wykonujemy w naszym gabinecie i który cieszy się dużą popularnością wśród klientów, jest akupresura stóp.

Czym jest akupresura?

Akupresura to lecznicza technika masażu, mająca korzenie w medycynie chińskiej. Jej zwolennicy uważają, że za sprawność każdego organu wewnętrznego odpowiada konkretny fragment ciała, dlatego umiejętność masowania konkretnych punktów może uśmierzyć ból, poprawiając funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

W przeciwieństwie do akupunktury nie wymaga stosowania igieł, dzięki czemu usługa jest bezpieczniejsza i mało bolesna.

Jak działa akupresura stóp?

Zakładając, że poszczególne punkty na stopie odpowiadają naszym organom wewnętrznym, dzięki akupresurze stóp możliwe jest rozpoznanie chorób oraz samoregulacja konkretnych narządów wewnętrznych. Informacja o uciskaniu punktów na stopie jest przekazywana do mózgu, a następnie do konkretnych organów. Odczuwanie bólu oznacza, że w ciele dzieje się coś niedobrego, co warto skonsultować z lekarzem. Czasem odczuwanemu bólowi towarzyszy zgrubienie na stopie.

Technika akupresury stóp

Znajdujące się na stopach receptory zazwyczaj uciska się kciukiem, choć niektórzy używają do tego innych palców. Zabieg rozpoczyna się od uciskania punktów odpowiedzialnych za działanie nerek, a następnie układu moczowego. Kolejnym etapem jest sprawdzenie funkcjonowania głowy, żołądka, jelit, wątroby oraz trzustki, a na koniec układu limfatycznego. Na każdy punkt poświęca się kilka minut, dlatego akupresura stóp wymaga cierpliwości i dokładności ze strony masażysty oraz klienta.

Akupresura stóp musi być wykonywana systematycznie

Mimo że masowanie stóp bez wątpienia przynosi dobre rezultaty, musi być wykonywane systematycznie i profilaktycznie. Jeden zabieg nie wystarczy, by pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości.

Zastosowanie

  • Leczenie zaburzeń krążenia;
  • leczenie przewlekłych bólów głowy;
  • leczenie niewydolności organów;
  • leczenie zaburzeń psychicznych, na przykład depresji.

Kto powinien zdecydować się na akupresurę stóp?

Z masażu stóp mogą korzystać wszyscy niezależnie od wieku. Tym, na co powinno się w szczególności zwrócić uwagę, jest miękka skóra stóp, która umożliwi rozpoznanie miejsc powodujących ból.

Zabiegom nie powinny podawać się kobiety ciężarne, a także osoby zmagające się z problemami skórnymi, takimi jak brodawki, infekcje czy oparzenia.

Rozważając masaż w naszym gabinecie, nie zapominajcie Państwo o swoich stopach, którym także należy się chwila relaksu!